• Vážení rodičia, vážení zamestnanci, ctení priatelia školy, milí žiaci!

Všetko okolo nás vekom starne, ale naša škola nie. Dnes má už úctyhodných 90 rokov. Často čerpá silu z minulosti, z tradícií a poznatkov, ktoré tu zanechali učitelia a žiaci po desaťročia. Noví žiaci i zamestnanci ju však neustále robia mladou a sústavne sa rozvíjajúcou. Od otvorenia jej brán dňa 1. 9. 1929 sa udialo veľa zmien. Boli však uskutočňované vždy s túžbou ísť dopredu, prispôsobiť život v nej požiadavkám obce, regiónu, spoločnosti a v neposlednom rade požiadavkám doby.

Naša škola, dovolím si tvrdiť, spĺňa predstavy J. A. Komenského, učiteľa národov, o dobrej škole, ktorá robí človeka lepším. Je dobrá a úspešná, je živým a zdravým organizmom. V súčasnosti sa vyprofilovala na modernú a kvalitnú výchovno-vzdelávaciu inštitúciu. Jej prioritou je ambiciózny a úspešný absolvent. O to sa zaslúžili a zasluhujú všetci pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci školy vďaka svojej vysokej profesionalite, obetavosti a entuziazmu. Ak treba, tak zastúpia aj rodičov, pohladia, pochvália, podajú potrebnú pomocnú ruku i usmernia. Rozdávajú múdrosť, rozvíjajú talenty, učia poznávať krásu a zmysel života.

Naši žiaci dosahujú pod vedením svojich učiteľov veľké množstvo úspechov v oblasti výchovy či vzdelávania ako aj v mimoškolskej činnosti vo vedomostných súťažiach a olympiádach, športových a umeleckých súťažiach. Vďaka týmto výsledkom šíria dobré meno školy i obce.

Verím, že všetci žiaci, ktorí túto školu navštevovali, navštevujú, a aj tí, čo ju len budú navštevovať, opustia jej ochranné krídla s prekrásnou spomienkou a vďačnosťou za všetko, čo im táto škola dala.

Naším cieľom v budúcnosti bude vytvárať na škole takú pohodu, aby do školy chodil rád učiteľ, lebo potom budú do školy rady chodiť aj deti.

Mgr. Agnesa Kajtárová, riaditeľka školy