• Mimoškolská činnosť (záujmové krúžky)

Cieľ predmetu mimoškolskej činnosti zameranej na zvyšovanie čitateľskej gramotnosti: skvalitniť prácu a rozvíjať samostatnosť a tvorivosť,  čitateľskú a komunikačnú zručnosť  žiakov, osvojiť si techniky správneho čítania s porozumením, dokázať pracovať s textom, vyhľadávať užitočné informácie, analyzovať prečítaný text. Cieľom krúžku je súčasne poskytnúť žiakom dostatok priestoru na čítanie, vyčleniť čas na čítanie z dôvodu slabej slovnej zásoby vyplývajúcej z nedostatku práce žiakov s textami mimo vyučovania.

Literárno-dramatický krúžok

Poďme spolu čítať a rozumieť II. (knižnica)

Život v našej škole v skratke - redakčná rada

Hravé čítanie

Viem už všetko?

Cieľ predmetu mimoškolskej činnosti zameranej na zvyšovanie matematickej gramotnosti: na bežných vyučovacích hodinách nie je dostatok času a priestoru na zhrnutie učív z jednotlivých tematických celkov a oživenie doteraz získaných vedomostí (pojmov, faktov, postupov). V rámci mimoškolskej činnosti žiak bude mať možnosť prostredníctvom riešenia úloh s rôznorodým kontextom prehĺbiť si vedomosti špirálovite, rozvíjať svoju schopnosť orientácie v rovine a priestore. Dôraz sa bude klásť na čítanie s porozumením a správne analyzovanie úloh. Cieľom krúžku je rozvíjať u žiakov algoritmické myslenie a priestorovú predstavivosť, aktivizovať žiakov k činnosti, budovať pozitívny vzťah k matematike a pripraviť žiakov na celoslovenské testovania, zároveň objaviť talent u žiakov, rozvíjať  ich nadanie, matematické a logické myslenie, tvorivosť, súťaživosť, kreativitu. Aj žiaci so ŠVVP a slabšími vyučovacími výsledkami môžu nadobudnúť pozitívny vzťah k matematike, zažiť pocit úspechu, precvičiť si postupy a zdokonaliť sa v jednotlivých tematických celkoch. Našim cieľom je formou hier, rôznych činností (riešenie hlavolamov, rébusov, tvorba modelov, zostrojovanie sietí, šach, dáma, Rubikova kocka, Hanojská veža, tangram, modelovanie, stavebnice atď.) a individuálnym prístupom ich motivovať k pochopeniu prepojenia matematiky s bežným životom.

Matematický klub

Aj matematika môže byť hra

Matematika v kocke

Cieľ predmetu mimoškolskej činnosti zameranej na zvyšovanie prírodovednej gramotnosti: prírodovedné predmety (biológia, chémia) dávajú široký priestor žiakom, ktorí sa chcú zapojiť do aktívneho objavovania sveta okolo seba. Cieľom mimoškolskej činnosti je viac podporiť rozvoj bádateľských zručností žiakov súvisiacich s prírodovednou gramotnosťou. Bádateľská metóda motivuje žiaka pre prírodovedné vzdelávanie tým, že ho stavia do role vedca. Činnostný a bádateľský charakter vyučovania umožňuje žiakom hlbšie porozumieť zákonitostiam prírodných procesov, a tým si uvedomovať aj užitočnosť prírodovedných poznatkov a ich aplikáciu v praktickom živote.

Záhady biológie a chémie

Mimoškolská činnosť - ROZVRH 2019/2020