Podpora kultúry na území NSK – 2019

Projekt „Paleta hier s umením“

Partner projektu: NSK

„Finančné prostriedky na realizáciu projektu poskytol Nitriansky samosprávny kraj.“

Cieľ: z príležitosti Dňa študentstva usporiadanie kreatívneho  projektu „Paleta hier s umením“ v oblasti kultúry s cieľom hľadania talentov školy. Projekt pozostáva z dvoch častí - vzdelávacia a prezenčná.

Vzdelávacia  časť - zameraná na posedenie s osobnosťami vo forme sympózia v oblasti umenia, literatúry a maliarstva z Nitrianskeho regiónu. Vzdelávacia časť umožní žiakom vstúpiť do sveta obrazu,  poézie, prózy, tanca, hudby, spevu a zoznámiť sa s rôznymi umeleckými technikami.

Trvanie: september a október 2019.

Harmonogram: tvorivé dielne a krúžky, nácvikov spevu, tanca, recitácie.

Prezenčná časť: v rámci slávnostnej akadémie ku Dňu študentstva žiaci budú prezentovať svoje nadanie a talent v nasledovných kategóriách: spevák, hudobník, recitátor, tanečník. Súčasťou akadémie bude vernisáž obrazov a literárnych diel mladých talentov

Dátum konania: 15. 11. 2019.

Výstup z projektu: budovanie školy ako miesta, kde sa školská a miestna komunita stretáva, pracuje spolu, vzdeláva sa, zažíva pocit aktívnej  umeleckej činnosti. Zmysluplné trávenie  voľného času s cieľom odbúrať každodenný stres. Pestovanie  dobrého vzťahu medzi žiakmi, učiteľmi, rodičmi a mimoškolskou komunitou. Zlepšenie materiálno-technického vybavenia školy. Zviditeľnenie školy v obci a regióne.

Plagát - Paleta hier s umenim

Plagát - zážitkové prednáškové semináre s lektorom a propagátorom čítania