• Ocenenie

• ZŠ Marcelová - víťaz Národnej ceny za service learningový projekt

- držiteľ zlatej značky Angažovaná škola

„Už tretí ročník oceňovania Angažovaná škola ukázal zmenu v kvalite výchovy k dobrovoľníctvu na školách. Školy už nevnímajú priestor na dobrovoľníctvo svojich žiakov iba v zbierkach a jednodňových podujatiach na skrášlenie verejného priestoru. Pripravujú s nimi dlhodobé projekty, ktoré menia komunitu a rozvíjajú všetkých ich účastníkov a účastníčky – žiakov, ale aj prijímateľov služby,“ uvádza Dominika Hradiská, riaditeľka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií, organizátora oceňovania Angažovaná škola.

V roku 2022 na cenu Angažovaná škola bola nominovaná aj naša škola s projektom "Plníme detské sny". Spomedzi 6 finalistov odborná komisia  vybrala 2 dvoch víťazov – jedného v kategórii základných škôl a jedného v kategórii stredných škôl. Komisia bola zložená z odborníkov, ktorí sa dlhodobo venujú stratégii service learningu, vzdelávaniu učiteľov v tejto oblasti a ich podpore, ako aj podpore žiakov a študentov v jej implementácii. V komisii boli zároveň zastúpení odborníci z mimovládneho sektora, akademickej sféry a ministerstva školstva.

Víťazom tretieho ročníka oceňovania:

Angažovaná škola v kategórii ZŠ a držiteľom zlatej značky Angažovaná škola sa stala

Základná škola Marcelová s projektom "Plníme detské sny".

V rámci projektu žiaci zrenovovali autobusové zastávky, vyčistili jaseňový lesík - ekopark a vybudovali oddychovo-relaxačnú zónu Detské ihrisko pre miestnu komunitu.