• Polročné hodnotenie

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Na pomyselnej časovej osi školského roka 2022/2023 sme sa dnešným dňom ocitli v jeho presnej polovici. Dnes je deň, kedy bude ocenená usilovná práca všetkých Vás počas prvého polroka. Je to zároveň čas, kedy môžeme popremýšľať, kde máme nejaké slabšie stránky a rezervy, v čom je potrebné pridať, či zväčšiť vlastnú snahu. Je tu šanca na úspešné pokračovanie a získavanie nových vedomostí, na zvyšovanie svojej chuti učiť sa novým veciam a uspokojovanie vlastnej zvedavosti po nových informáciách. Je tu však zároveň šanca na nový začiatok, stanovenie si vyšších cieľov a zvýšenie vlastnej motivácie k vzdelávaniu.

Počas uplynulých rokov sme boli zvyknutí, že v tento deň prichádzali do tried Vaši triedni učitelia a odovzdali Vám do rúk výpisy klasifikácie. Keďže naša spoločnosť sa mení, všade počuť o zodpovednosti, trvalej udržateľnosti a citlivom prístupe k životnému prostrediu a jeho ochrane, aj naša škola (tak ako väčšina škôl na Slovensku) prešla k systému zasielania takzvaných elektronických výpisov. Znamená to pre Vás, že namiesto papierovej podoby každý žiak dostal prostredníctvom platformy Edupage "elektronický výpis". Tento dokument si môžete celkom ľahko stiahnuť a prípadne aj pre svoje potreby vytlačiť. Veríme, že si na tento systém zvyknete rovnako rýchlo, ako ste si zvykli na elektronickú žiacku knižku a elektronickú triednu knihu. Aj takýmto spôsobom sa snažíme udržať krok so súčasnými trendami v školstve a spoločne vytvárať podnetné a moderné prostredie prístupné každému z vás.