• Účelové cvičenie na ochranu zdravia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Účelové cvičenie na ochranu zdravia.

V školskom kalendári sa na našej škole  dvakrát v roku objavia aj účelové cvičenia. V septembri žiaci prvého i  druhého stupňa absolvovali  praktickú časť účelového cvičenia. Žiaci mohli aplikovať svoje vedomosti z teórie účelového cvičenia do praxe. Zaujímavosťou pre nich bolo, že celé účelové cvičenie sa odohrávalo v teréne a pod vedením 12. mechanizovaného práporu  Ozbrojených síl SR. Najskôr sme absolvovali pohyb a pobyt v prírode - dlhšiu prechádzku v teréne, kde sme si v praxi vyskúšali našu orientáciu podľa záchytných bodov (stromov, budov a podobne), neskôr prácu s mapou, kompasom a buzolou. Na  stanovisku si žiaci preverili riešenie mimoriadnych situácií, vyskúšali svoje pohybové zdatnosti a šikovnosť. Na poslednom stanovisku absolvovali zdravotnú prípravu a základný kurz prvej pomoci.   Veríme, že osvojené vedomosti a nadobudnuté zručnosti budú vedieť použiť v praxi a v každodennom živote. Tešíme sa na júnové účelové cvičenie, ktoré našich žiakov opäť naučí niečo nové.

• Environmentálna a dejepisná exkurzia v obci Marcelová

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Environmentálna a dejepisná exkurzii v obci Marcelová.

Počas príjemných jesenných dní už tradične žiaci piateho ročníka absolvovali environmentálny deň v prírodnom prostredí spojený s dejepisnou exkurziou zameranou na poznávanie pamätihodností Marcelovej. Navštívili miestnu zvonicu, miestne cintoríny, bývalú kúriu Baranyaiovcov v časti Krátke Kesy, Marcelovský park (pozostalú barokovú okrasnú záhradu Baranyaiovcov), sochu sv. Anny – patrónky Baranyaiovcov z roku 1763, chránený areál - Marcelovské piesky, Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa a Reformovaný kostol. Tento školský rok exkurziu absolvovali i žiaci 8. ročníka, ktorí sa jej nemohli zúčastniť v piatej triede z dôvodu pandémie COVID 19. Program exkurzie mali rozšírený o návštevu termálneho prameňa, ktorý vyviera neďaleko pietneho miesta Červený kríž.